Organizasyon Katılım Şartları                     :

  1. MMA Federasyonu’nun 10-14 Ocak 2018 tarihinde yapılan TÜRKİYE MMA SEÇMELERİNE katılan sporcular veya katılan kulüplerin sporcuları takımlarda yer alabilir.(Kazansada , kaybetsede katılabilir.) Ayrıca daha önce Profesyonel MMA Şampiyonalarında ve Uluslararası şampiyonalarda ülkemizi temsil etmiş sporcular katılım sağlayabilir.MMA Federasyonu yönetimi insiyatif kullanma hakkını saklı tutar.
  2. Türkiye seçmelerinde FERDİ olarak katılan sporcular MMA Federasyonuna bilgi vermesi durumunda kulüplerde eksik olan sikletlere yazılabileceklerdir.Bu durumda organizasyona katılmalarına olanak verilecektir.
  3. Belirtilen sikletlerden oluşan 1 takım Kurulacak takımlarda eksik sporcu olursa başka kulüplerden sadece yapılacak organizasyon için sporcu transferi yapabilirsiniz.Sporcu transferinde iki kulüp karşılıklı olarak görüşüp karara varır.
  4. Organizasyonda ferdi olarak katılım kabul edilmeyecektir.Ferdi olan sporcuların kulüplerle birlikte hareket etmesi gerekmektedir.Mutlaka bir kulüp adına katılım yapabilirsiniz.Örneğin (Alacatı MMA Team gibi)
  5. Her sikletten maximum 1 kulüp 3  sporcu ile katılabilir.
  6. Tüm sikletlerde maximum 16 sporcu olacaktır.
  7. Kulüpler başvurularını yaptıktan sonra mücbir sebebler dışında sporcusu gelmediği takdirde MMA Federasyonundan hiçbir hak talep edemez.
  8. Organizasyona katılacak tüm sporcuların lisansı ve level belgeleri olmak zorundadır.Organizasyona gelen sporcular level belge fotokopilerini tartıda göstermek zorundadırlar.
  9. Yukardaki tüm şartları karşıladığınızı düşünüyorsanız lütfen MMA Federasyonu ile direk olarak irtibata geçiniz.Ön kayıtınızı yaptırınız.Detaylar için ve organizasyona katılım yapıp yapamayacağınız bilgisi MMA Federasyonu yetkilileri tarafından ön kayıttan sonra size bildirilecektir.

Not                                                                          : Sikletlerde tölerans hiç olmayacaktır.

Kısaca Kurallar                                                  :

Sporcular MMA Federasyonu’nun izin verdiği kıyafetlerle Octagona çıkacaklardır.Büyüklerde MMA Elit kuralları , Gençlerde MMA Full kuralları geçerlidir.MMA Kaplumbağa modeli MMA Federasyonu onaylı eldiven kullanılacaktır.Ayak üstü kaval koruyucu kullanılması mecburidir.Büyükler ve Gençler kategorisinde Dirsek kesinlikle yoktur.Büyükler ve Gençler Kategorisinde Ayakta ve yerde kafaya kesinlikle diz yoktur.Büyükler kategorisinde ayakta ve yerde vucuda diz vuruşları serbesttir.Büyükler ve Gençler kategorisinde Suplex , Slam ve topuk kilidi yasaktır.Sporcu centilmenlik dışı bir tavır sergilediğinde ve kural dışı bir vuruş yaptığında diskalifiye edilir.Diğer kurallar için bakınız.

MMA ELİT Amatör Guruplar

Kadın Büyükler 18-35 Yaş
50-55 KG Sevde Türk Karşılaşmalar
Erkek Büyükler 18-35 Yaş
56-61 KG Babak Alakbarov Karşılaşmalar
62-67 KG Shahın Loymanov Karşılaşmalar
68-73 KG Halil Amir Karşılaşmalar
74-79 KG Sulım Elbuzdukaev Karşılaşmalar

MMA FULL Amatör Guruplar

Kadın Genç 16-18 Yaş
50-55 KG - Karşılaşmalar
Erkek Genç 16-18 Yaş
56-61 KG CELİL ÜSTÜN Karşılaşmalar
62-67 KG Samet Çakır Karşılaşmalar
68-73 KG Magomed Magamadov Karşılaşmalar
74-79 KG - Karşılaşmalar